עו”ד ייפוי כוח מתמשך

עורך דין ייפוי כוח מתמשך בנצרת עילית

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי שמסמיך מישהו לקבל החלטות בשמך. זהו כלי מכריע כדי להבטיח שמכבדים את רצונותיכם, ושענייניכם מנוהלים כראוי, במיוחד אם תהפכו לחסרי יכולת בעתיד. ייפוי כוח מתמשך משויך בדרך כלל לאנשים מבוגרים, אך הוא רלוונטי לכל מי שרוצה להבטיח שהאינטרסים שלו יהיו מוגנים במקרה של תאונה או מחלה.

עריכת ייפוי כוח מתמשך בישראל כרוכה בהליך משפטי שיש לבצעו על מנת לוודא שהמסמך תקף ואכיף. התהליך יכול לכלול מספר שלבים, לרבות בחירת מיופה כוח, עריכת המסמך והפקדתו ברשויות הרלוונטיות. כדי להתחיל בתהליך של הקמת ייפוי כוח מתמשך, יהיה עליכם לבחור במיופה כוח שיפעל בשמכם אם לא תוכלו לעשות זאת יותר. זה יכול להיות בן משפחה, חבר או יועץ מקצועי, וחשוב לבחור במישהו שאתם סומכים עליו ומבין את רצונותיכם.

 

לאחר שבחרתם מיופה כוח, יהיה עליכם לנסח את מסמך ייפוי הכוח המתמשך. יש לעשות זאת בסיוע עורך דין ייפוי כוח מתמשך שקיבל הסמכה לכך, ושיוכל לוודא שהמסמך מחייב מבחינה משפטית ושהוא משקף במדויק את רצונכם.

מסמך ייפוי כוח מתמשך חייב להיות חתום על ידי כל הגורמים הרלוונטיים כנדרש על פי חוק. חשוב להקפיד על חתימת המסמך ושמירה על שלמותו, שכן כל שגיאה או השמטה עלולה להפוך את המסמך לפסול. לאחר עריכת ייפוי כוח מתמשך, יש להפקיד אותו ברשויות הרלוונטיות. 

לאחר הפקדת ייפוי הכוח המתמשך, וקבלת אישור על כניסתו לתוקף, הוא יהיה בר אכיפה משפטית, ומיופה הכוח שבחרתם יהיה מורשה לפעול בשמכם אם לא תוכלו לעשות זאת בעתיד.

חשוב לעיין ולעדכן בייפוי הכוח המתמשך שלכם מעת לעת כדי להבטיח שהוא משקף נכונה ובמדויק את רצונותיכם ונסיבותיכם.

 

“ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לך למנות אדם אחד או יותר לקבל החלטות בשמך. זה יכול לכלול החלטות הקשורות לכספים, לבריאות ולרווחה שלך. ניתן להשתמש בייפוי כוח מתמשך במגוון מצבים, כגון אם תאבדו את הכושר המשפטי ו/או הבריאותי שלכם  עקב מחלה או פציעה, או אם אתם נוסעים לחו”ל וצריך מישהו שינהל את ענייניכם בזמן שאתם לא בארץ”.

“ייפוי כוח מתמשך שונה מייפוי כוח רגיל מכיוון שהוא ממשיך להיות תקף גם אם אתם מאבדים את הכשרות המשפטית חלילה. המשמעות היא כמיופה הכוח שלכם שתמנו, יכולים להמשיך לפעול בשמכם גם אם אינכם מסוגלים עוד לקבל החלטות בעצמכם חלילה”.

 

“בישראל קיימים שני סוגים של ייפוי כוח מתמשך: אחד לענייני כספים ואחד להחלטות בריאות ורווחה. שני סוגים אלו של ייפוי כוח מתמשך הם נושאים משפטיים נפרדים ויש להגדיר אותם בנפרד”.

“ייפוי כוח מתמשך לעניינים כספיים מעניק למיופה כוח שבחרת את הסמכות לנהל את הכספים והרכוש שלכם אם אינכם יכולים לעשות זאת יותר. זה יכול לכלול קבלת החלטות לגבי קנייה או מכירה של נכס, ניהול חשבונות בנקים או ההשקעות שלכם ותשלום חשבונות או חובות”.

“ייפוי כוח מתמשך להחלטות בריאות ורווחה מעניק למיופה כוח שבחרתם את הסמכות לקבל החלטות לגבי שירותי הבריאות והרווחה שלכם אם תזדקקו להם ואתם כבר לא מסוגלים לקבל החלטות בעניינים אלה יותר. זה יכול לכלול קבלת החלטות לגבי טיפול רפואי, היכן תגורו וטיפול יומיומי”.

“ייפוי כוח מתמשך הוא חשוב מכיוון שהוא מספק מסגרת משפטית עבור מישהו לקבל החלטות בשמכם אם אינכם מסוגלים עוד לעשות זאת. ללא ייפוי כוח מתמשך, ייתכן שיקירי ליבכם יצטרכו לעבור הליך משפטי מסובך ויקר כדי להשיג שליטה בענייניכם”.

“ניתן להשתמש בייפוי כוח מתמשך במגוון מצבים, מאובדן כושר זמני עקב מחלה או פציעה ועד לאי כושר קבוע עקב מצבים כמו דמנציה. על ידי עריכת ייפוי כוח מתמשך, אתם יכולים להבטיח שהרצונות שלכם מכובדים והעניינים שלכם מנוהלים כראוי, ללא קשר לנסיבות שלכם”.

סיבה נוספת לכך שייפוי כוח מתמשך חשוב היא, שהוא יכול לסייע במניעת מחלוקות בין בני המשפחה. אם אתם מאבדים את הכושר המשפטי שלכם חלילה, ולא ערכתם ייפוי כוח מתמשך, יקיריכם עשויים לחלוק על הדרך הטובה ביותר לנהל את ענייניכם. זה יכול להוביל לסכסוך משפחתי ואף להליכים משפטיים. על ידי עריכת ייפוי כוח מתמשך, אתם יכולים למנוע מחלוקות מסוג זה ולהבטיח שהעניינים שלך יתנהלו בהתאם לרצונכם.

“עריכת ייפוי כוח מתמשך היא לא משהו שצריך לדחות למועד מאוחר יותר. נושא זה צריך להתייחס אליו כחלק מאסטרטגיית תכנון העתיד שלכם. הסיבה לכך היא שאתם אף פעם לא יודעים מתי אתם עלולים לאבד את הכושר המשפטי שלכם ולהפוך לחסרי יכולת לקבל החלטות בעצמכם”.

“חשוב לזכור שניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך רק בעת שיש לכם את היכולת המנטאלית לעשות זאת. אם תחכו עד שתאבדו את הכושר שלכם, ייתכן שיהיה מאוחר מדי לערוך ייפוי כוח מתמשך, ויקיריכם יצטרכו לעבור הליך משפטי מסובך ויקר כדי להשיג שליטה בענייניכם.

ככלל, מומלץ לערוך ייפוי כוח מתמשך בהקדם האפשרי. זה ייתן לכם שקט נפשי בידיעה שהעניינים שלכם ינוהלו כראוי ובהתאם לרצונכם אם אינכם מסוגלים עוד לעשות זאת”.

 

 

 

“בחירת האדם הנכון לשמש כאפוטרופוס/מיופה כוח שלכם היא החלטה מכרעת בעת עריכת ייפוי כוח מתמשך. הסיבה לכך היא שלאפוטרופוס שלכם תהיה הסמכות המשפטית לקבל החלטות בשמכם אם אינכם מסוגלים לעשות זאת יותר.

חשוב לבחור מישהו שאתם סומכים עליו לחלוטין ובעיניים עצומות, ושטובתכם עומדת בראש. אדם זה צריך גם להיות בעל הכישורים והניסיון הדרושים כדי לנהל את העניינים שלכם ביעילות. בסופו של דבר, ההחלטה במי לבחור כמיופה שלכם היא החלטה אישית. אתם צריכים לקחת את הזמן ולשקול היטב את האפשרויות שלכם ולבחור במישהו שאתם סומכים עליו ושיש לו את הכישורים, הניסיון, והיכולות הדרושים כדי לנהל את ענייניכם בצורה יעילה”.

זהבית פרנקו
זהבית פרנקו
משרד רציני ...יחס אישי . ממליצה בחום על המשרד במיוחד למשה אוזן ומוחמד אלסייד על הטיפול המהיר והמרצה יישר כח
Rachel Bracha Eitan
Rachel Bracha Eitan
עורך דין מקצועי חרוץ ומוכשר!!!
Haitam Arabia
Haitam Arabia
מקצוען אמין נותן שירות נהדר סבלני עם הלקוח
Rawan Awaisy
Rawan Awaisy
אין דברים כאלה 👌🏻 איכות ומקצועיות ומענה מהיר

מאמרים בנושא ייפוי כוח מתמשך

!אנחנו כאן בשבילכם

השאירו פרטים, ונשמח לחזור אליכם בהקדם האפשרי

Skip to content